пʼятниця, 1 лютого 2008 р.
Пошукові машини
Опублікував Work is о 15:15 0 коментарі
четвер, 31 січня 2008 р.
Веблог - системи
Список найпопулярніших веблог-системи:
- LiveJournal
- Blogger (власність Google)
- .Text Blog Hosting Engine
- AOL Hometown
- bbCity
- bBlog Free PHP blogging tool
- Bloghorn
- Blogsome
- Bloki
- Blosxom
- Blurty
- b2
- b2evolution
- DeadJournal
- Pivot
- pMachine
- Tripod Blog
- WordPress
- AdviserJournal (free блоги фахівців)
Пропоную гостям мого блогу доповнити цей список у коментарях.
Опублікував Work is о 17:33 0 коментарі
середа, 30 січня 2008 р.
Українська блогосфера
Найпопулярніша платформа серед українських блогерів - це LiveJournal. За даними компанії СУП, яка опікується сектором "кириличних" країн на LiveJournal, кількість українських блогів становить біля 100 тисяч.
Окрім того, наявна певна кількість блогів на інших платформах, - англомовних та російських (Blogger.com, LiveInternet.ru, Diary.ru, Mail.ru); спільнота stand-alone блогерів; та кілька спільнот на українських блогерських платформах (Bigmir.net, Meta.ua, Hiblogger.net).
Серед українських інтернет-видань поширена практика створення блогів для своїх авторів та відомих людей, - свої блоги відкрили Українська правда, ЛігаБізнесІнформ, Кореспондент, Новинар. Окрема блогова платформа для своїх прихильників була створена політичною силою "Народна самооборона" Юрія Луценка.
Опублікував Work is о 14:01 0 коментарі
Роль та популярність блогів
Надзвичайна популярність блогів зумовлена двома головними обставинами: по-перше, публікувати в Інтернеті за допомогою блогів неймовірно легко, фактично, створення нового поста зводиться до набирання його тексту у веб-формі, та відправки його до сервера натисканням кнопки Публікувати (Publish) або подібної, і все, після цього пост зберігається на сервері, який автоматично компонує веб-сторінки, різні посилання, додає стиль форматування, тощо (такі серверні програми називаються системами управління змістом – англ. - Content Management Systems або CMS). Отже користуватися блогом не важче аніж простим текстовим редактором. І друга причина – це моментальна доступність в Інтернеті опублікованої інформації, а тим більш, що існують декілька безкоштовних систем блогування, де будь-хто може зареєструватися та вести свій блог, не прикладаючи особливих зусиль, до того ж блоги періодично скануються Інтернет-шукачами, такими як Google, Yahoo!, та ін.
Саме з цих характеристик – мобільності та доступності блогів випливає їх визначна роль у творенні інформаційного суспільства, реалізації свободи слова, боротьбі за права людини у світі, та й просто у комунікації та обговоренні яких-завгодно ідей поміж людьми. Визнанням великої соціальної ролі блогосфери у боротьбі за права та свободи людей стала нещодавня публікація так званого «Довідника блогерів та кібер-дисидентів» (Handbook for Bloggers and Cyber-dissidents) асоціацією «Репортери без кордонів» (Reporters without Borders), котрий є вільним для використання та розповсюдження і служить прекрасним введенням як до основ блогування і різних його аспектів, так і до застосування блогів у якості зброї для боротьби з тоталітарними урядами та цензурою загалом. Також як тільки один з багатьох прикладів величезної соціальної ролі блогування вкажемо на відомий Interdictor’s блоґ на LiveJournal (звичайно треба знавігувати до постів за кінець серпня – початок вересня), який був присвячений ураганові «Катрина» і вівся хлопцем, який залишився у Новому Орлеані і кожні кілька годин сповіщав про розгортання трагічних подій, що у той час вельми серйозно сприяло підбуренню суспільної думки проти занадто повільної реакції Білого Дому та замовчувань правди про справжнє становище залишених сам на сам з ураганом мешканців міста з боку мас-медій.
Але звичайно більшість блогів мають інтерес лише для невеличкої групи людей, які можуть бути знайомі з автором або цікавляться його думками та коментарями щодо подій у світі, фахової діяльності, родинного життя, мистецтва, тощо. Тільки деякі з них стають відомі як перлини блогосфери, нові пости до яких очікуються з нетерпінням, коментуються жваво та знаходять своє відбиття у дискусіях по всіх куточках блогосфери.
Матеріал з Вікіпедії
Опублікував Work is о 11:44 0 коментарі
вівторок, 29 січня 2008 р.
Типова анатомія блога
Окрім того у багатьох системах блогування можливо призначати категорії постам. Ці категорії відображають тематику постів, як наприклад, «програмування», «поетика», «сімейні справи» і таке подібне. Тоді відвідувачі блога, які цікавляться думками блогера щодо програмування можуть за посиланням на цю категорію перейти до всіх існуючих постів автора, присвячених цьому предмету.
Типово окремий пост у блозі має заголовок, дату публікації, власне, зміст, який складається з гіпертексту (думки автора, цитати, тощо), посилань на інші сайти та блоги в Інтернеті, інколи зображень чи навіть відео. Також пост містить коментарі до нього залишені відвідувачами та просту веб-форму, за допомогою якої, вони долучають ці коментарі.
Матеріал з Вікіпедії
Опублікував Work is о 22:14 0 коментарі
Визначення що таке Блог, Блогосфера і хто такі Блогери
Блогерами називають людей, які є авторами блогів.
Блогосфера (від англ. blogosphere) — термін, побудований аналогічно терміну ноосфера.
Блогосфера — позначає сукупність усіх блогів як спільність чи соціальну мережу. Існуючі українські сотні тисяч блогів зазвичай тісно пов'язані між собою, блогери читають і коментують один одного, посилаються один на одного, і таким чином створюють свою субкультуру.
Блогосфера є важливим середовищем вивчення суспільної думки, вона часто враховується в академічних і неакадемічних роботах, що досліджують сучасні глобальні соціальні тенденції.
Матеріал з Вікіпедії
Опублікував Work is о 16:10 0 коментарі
понеділок, 28 січня 2008 р.
Все про блоги
Опублікував Work is о 20:18 0 коментарі